Generali Česká pojišťovna: pro aktuáry a AI experty

Krátce: úterý 9. 6. 2021, 12:30 - 14:00 hod a čtvrtek 10. 6. 2021, 14:00 - 15:00 hod.

Jan Fučík zůstal věrný vystudovanému oboru, finanční a pojistné matematice. Z jeho pohledu nejde rozhodně o nudný obor a u Generali ČP už je šestý rok.

Co je jeho denní chleba a co ho v oboru baví?

"Pojistná matematika dává odpovědi na otázky, které se v pojišťovně objevují každý den. V pojišťovnictví je totiž klíčový prvek náhody a proto jsou znalosti pravděpodobnosti, matematické statistiky, analýzy dat a jejich interpretace pro nás velmi důležité.Každý krok, který děláme, chceme mít podložený daty. Proto výstupy z pojistně-matematických modelů a analýz slouží jako podklady pro rozhodování nejvyššího vedení společnosti. Naše práce tak může ovlivnit směřování celé firmy."

V GČP se pracuje se speciálním softwarem pro pojišťovny, který umožňuje používat různé statistické techniky jako (zobecněné) lineární modely, rozhodovací stromy, GBM a další. Neustále se je třeba učit novým věcem. Pojistný matematik - aktuár, navíc musí umět výstupy výstupy ze svých složitých modelů srozumitelně a jednoduše vysvětlit. Cítíte se na to?

Zkuste proto  po-obědovou siestu na  ve středu 9. června téma pojistná matematika, nastavení pricingu u pojištění  od 11:00 - 12:30 hod na MS Teams.

 

Nikola Bozadžijev je u stejné firmy senior business architekt.
"Machine learning a/nebo data science mi umožňuje mi dělat kvalifikovaná rozhodnutí na základě dat, zvyšuje efektivitu lidí a nebo nahrazuje nudné procesy.  Obojí nám umožňuje automatizovat procesy, které jsme do té doby tradiční implementací nedokázali zautomatizovat. Zároveň díky data science dokážeme identifikovat klienty, u kterých máme největší šanci a úspěšný prodej dalších produktů. Umožňuje nám identifikovat podezřelé pojistné události".

Pro Data scientistu je důležitá kombinace znalosti z oblasti statistiky/matematiky a zpracování dat. V případě ML Engineera je to navíc rozšířeno a programování a deployment modelů. Nikola často pracuje s Pythonem  (tensorflow, keras, pytorch, pandas, ..), Tesseract, pro FE Node.js a React, Docker/k8s a dalšími.

A co je pro opravdu pro Nikolu výzva? 

"Největší strastí, resp. asi nejsložitější na data science je vysvětlit laikům, jak vlastně „umělá inteligence“ funguje a to tak, aby pak porozuměli tomu, co znamenají prezentované výsledky. Naopak radost máme z toho, když se nám povede s minimálním úsilím zvýšit přesnost modelu o třetinu."

Jak se to daří, se můžete zeptat ve čtvrtek 10. června od 14:00 - 15:00 hod na MS Teams.

  
Přihlášky najdete zde.

Generali Česká pojišťovna: pro aktuáry a AI experty

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2064+

zapojených uchazečů

1874+

zaměstnavatelů

2458+

vědeckých pozic

16+

let zkušeností

TOPlist