Internship – algorhitmic trading

Lokalita

centrum

Typ nabídky

stáž

Platnost

SKONČENO

Obory
informatika matematika technika a elektrotechnika
Zaměstnavatel

RSJ Securities

Popis pozice

V RSJ Securities se věnujeme algoritmickému obchodování. Nesoustředíme se pouze na vlastní zisk, ale snažíme se zároveň trhy zlepšovat a posilovat. Působíme na největších světových burzách, kde fungujeme jako market maker. To je strategie, kdy obchodník nabízí prodej i nákup finančního aktiva současně. Tato činnost významně pomáhá likviditě na finančních trzích, snižuje spready a činí aktivum dostupnější pro ostatní participanty. Obchodujeme především futures na akciové indexy, dluhopisy, úrokové míry, komodity, FX.

Tvoje role:

V rámci trading teamu budeš participovat na procesu získávání informací a přípravy dat, která jsou pro naše obchodování stěžejní. Pomáhají nám rozvíjet portfolio produktů s nimiž obchodujeme, zlepšovat naše modely nebo pochopit v makro souvislostech různé události, které ovlivňují situaci na finančních trzích. Získaná data potřebujeme udržovat v přehledné, a hlavně aktuální podobě. Vše, co jde, se vždy snažíme zautomatizovat a šetřit tak čas.

Čeká Tě analýza makro zpráv, kryptoměnových burz, protokolů a tržní struktury, práce s Bloomberg, příprava keyword listů, široké využití NLP a další kvantitativně orientované úlohy. Na začátku je důležité nejprve pochopit, jak věci fungují, a proto se zatím nebudeš přímo podílet na obchodování. Internship pozice pro to však může být správným odrazovým můstkem.

Požadavky

  • student 4. nebo 5. ročníku v oboru matematika, fyzika, informatika, ekonometrie, statistika, inženýrství nebo obdobného zaměření
  • předpoklad práce na plný úvazek po ukončení studia
  • vynikající znalost angličtiny slovem i písmem
  • schopnost rychlého rozhodování a práce pod tlakem
  • výborné numerické a analytické schopnosti
  • proaktivní přístup k řešení problémů
  • zaměření na detail
  • základy programování/skriptování výhodou (R/python)

Pošli svůj životopis a pár slov o tom, proč bys u RSJ chtěl/a absolvovat internship. Poté Tě bude čekat zajímavá case study, která nám lépe ukáže, jak si dokážeš poradit se zadanou úlohou a jak uvažuješ nad problémy. Zároveň i Tobě napoví, o čem tato internship zkušenost bude. Pokud si budeme rozumět v průběhu těchto dvou kol, setkáme se osobně a společně probereme Tvoje zkušenosti i možnost spolupráce.

Nástupní plat

k diskusi

Další informace

Co za to získáš?

  • Možnost spolupracovat s vysoce kvalifikovaným a profesionálním trading týmem, který zároveň pracuje ve velmi kolegiální a přátelské atmosféře.
  • Získání cenných zkušeností z oblasti algoritmického obchodování a fungování finančních trhů.
  • Vysokou míru samostatnosti s podporou seniorních kolegů.
  • Nehrozí žádný dress code ani mikromanagement.
  • Plochou organizační strukturu, přímý kontakt s vedením.
  • Po dohodě flexibilní homeoffice.
  • Vlastní kolárnu a sprchu přímo v našich prostorách.
  • Světlé kanceláře v centru Prahy ve Florentinu, máme to blízko na metro B a C, i na vlak.
  • Skvělou kávu a další občerstvení na pracovišti.

Požadované vzdělání

Bc